Vylepšená Africa Twin a Africa Twin Adventure Sports pro rok 2024

Honda Motor Europe

Tisková zpráva, středa 4. října 2023, 10:00 SEČ

Více výkonu, více praktičnosti a nový vzhled pro modely Honda CRF1100L Africa Twin a CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Honda XRV650 Africa Twin vstoupila do Evropy poprvé před více než třiceti lety, a přestože stroj, který dnes nese toto jméno je od kol až po zrcátka zcela novým motocyklem, bezezbytku zdědil esenci a ducha toho, díky čemu si tehdejší originál získal takovou oblibu.

Byla to především rovnováha mezi výkonem a nízkou hmotností, která byla – stejně jako u nového modelu – hlavním důvodem atraktivity původního stroje. Díky svému jedinečnému atletickému vzhledu, příjemnému a dobře použitelnému motoru i schopnému a komfortnímu podvozku se CRF1000L Africa Twin osvědčila jako moderní univerzální stroj a získala si mimořádnou popularitu u dobrodruhů po celém světě, u lidí dojíždějících do zaměstnání i u víkendových výletníků. Od návratu na trh se strojů s názvem „Africa Twin“ prodalo přes 85 000 kusů.

 

V modelovém roce 2018 získala Africa Twin s manuální i dvouspojkovou převodovkou (DCT) elektronické ovládání plynu a 3 jízdní režimy, rozšířené možnosti systému nastavitelné kontroly trakce (Honda Selectable Torque Control – HSTC) i upravené sání a výfuk, které zlepšily odezvu motoru i jeho zvuk. Zároveň došlo k rozšíření platformy o novou verzi Africa Twin Adventure Sports, která kromě výše uvedených vylepšení nabídla lepší ochranu proti větru, delší dojezd díky větší nádrži, či delší zdvihy odpružení – což tento model opět posunulo směrem k dlouhým vyjížďkám.

 

Dalším přelomem ve vývoji modelu Africa Twin byl modelový rok 2020, do kterého tento stroj vstoupil s větším motorem o objemu 1084 cm3, jehož bylo dosaženo prodloužením zdvihu.

Cestovní schopnosti modelu CRF1100L Africa Twin Adventure Sports* byly ještě více posíleny díky volitelně dostupnému elektronicky nastavitelnému odpružení Showa Electronically Equipped Ride Adjustment (Showa EERA™).

 

Také verze CRF1100L Africa Twin byla kompletně přepracována, s důrazem na agresivní a kompaktní rallye styl a na ještě lepší vlastnosti při jízdě v terénu. Kromě vyššího výkonu a točivého momentu motoru je stroj výrazně lehčí – s ohledem na primární zásady stanovené jejím předchůdcem před mnoha lety. V roce 2022 model Africa Twin získal vylepšené nastavení převodovky DCT pro hladší ovládání při jízdě na 1. a 2. rychlostní stupeň a standardně montovaný hliníkový zadní nosič.

 

Modelový rok 2024 představuje další významný pokrok ve vývoji tohoto modelu díky novému elektronickému odpružení (ES), vyššímu točivému momentu motoru, dalším vylepšením převodovky DCT a bohatší výbavě, což ještě více zvyšuje atraktivitu již tak mimořádně žádaného a oblíbeného motocyklu.

 

Podrobné informace naleznete zde:

24YM CRF1100L Africa Twin

4YM CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Zpět do obchodu