Vážení zákazníci, nově si můžete v Motosalonu Klokočka pořídit motocykl i o sobotách mezi 9:00 - 16:00. Sobotní termín je nutné si dopředu u našich prodejců, a to vždy nejdéle předcházející pátek do 14:00.
Rezervovat sobotní termín s prodejcem

Novinky

Novinky v rodině modelů SH pro rok 2024

Unikátní nová verze modelů SH125i a SH150i s názvem Vetro je hlavní novinkou řady SH pro rok 2024

 

Tisková zpráva, čtvrtek 19. října 2023, 10:00 SEČ, Honda Motor Europe

Prestižní, úsporná a technologicky vyspělá rodina královských modelů Honda SH pro dojíždění do zaměstnání – SH350i, SH150i, SH125i - vstupují do modelového roku 2024 s novým vzhledem. V jejich čele stojí nové ‘Vetro’ verze modelů SH125i/SH150i, za kterými se v evropských městech během příštího roku každý otočí.

Vetro je výsledkem úsilí – a poctou technickým dovednostem – zaměstnanců továrny Honda v italské Atesse. Vyznačuje se výraznými poloprůhlednými nelakovanými zelenými panely kapotáže, jejichž výroba v porovnání s panely ve standardních barevných provedeních za rok vyprodukuje o 9,5 % méně emisí CO2. Součástí inovativního nového vzhledu je také černý přední blatník, černá dolní část kapotáže s výrazným bílým logem Honda a stříbrné logo SH na horní kapotáži.

Nové skútry SH125i a SH150i jsou také prvními modely Honda ze závodu Atessa, které splňují požadavky nové emisní normy EURO5+. Tyto nové předpisy, které se na konci roku 2024 stanou závaznými pro typové schvalování všech nových modelů, zahrnují zavedení nového palubního monitorování katalyzátoru, snížení prahové hodnoty pro identifikaci závad souvisejících s emisemi (čímž se zajistí včasné varování jezdce), přísnější požadavky na hluk a přísnější požadavky na dlouhodobé emise výfukových plynů.

Vedle matné černé metalízy Matt Coal Black Metallic budou modely SH125i a SH150i dostupné také ve druhé „sportovní edici“ (SE) v matné perleťové bílé Matt Pearl Cool White – obě verze SE navíc disponují dalšími černými detaily kolem ovladačů, na přední a spodní kapotáži, stylovým červeným prošíváním sedla a speciálními logy, odznaky a grafikou. Dále na trh přichází pět nových standardních barevných kombinací: perleťová šedá Pearl Falcon Gray, matná perleťová bílá Matt Pearl Cool White, matná perleťová modrá Matt Pearl Pacific Blue a klasická černá Nightstar Black. Všechny verze jsou doplněny novými černými koly a detaily.

SH350i jakožto vrchol řady, kterého se v roce 2022 v Evropě prodalo přes 10 000 kusů, bude pro modelový rok 2024 dostupný ve dvou zcela nových barvách a ve čtyřech nových barevných kombinacích. Nová modrá metalíza Zefiro Blue Metallic a matná stříbrná metalíza Matt Techno Silver Metallic se přidávají k matné černé metalíze Matt Coal Black Metallic, matné stříbrné metalíze Matt Ruthenium Silver Metallic, bílé perleťové Pearl Cool White a k černé verzi Black, které pokračují z minulého roku. Všechna barevná provedení jsou doplněna novými černými koly a detaily.

 

 

Na co nezapomínat, než zazimujete motorku

Blíží se období, kdy se na nějaký čas budeme muset se svým strojem rozloučit a zazimovat ho (pokud nepatříte mezi ty, které ani mráz nezastaví - o tom, ale někdy příště). 

 

Pro znalé, zkušené je to rutina, pokud ale ještě nemáte zimní údržbu automatizovanou jako Honda spojku, tak pro vás máme pár tipů, na co rozhodně nezapomenout. Správné uskladnění motocyklu, skútru vám ušetří peníze na opravách a prodlouží životnost vašeho stroje.

 

1. Čištění a údržba

Před tím než svůj stroj zazimujete, je důležité ho pečlivě vyčistit. Odstranění prachu, špíny a insektů pomáhá zabránit korozi a poškození lakovaného povrchu. Důkladně stroj umyjte a poté ho osušte. Následně proveďte běžnou údržbu, jako je výměna oleje a čištění vzduchového filtru.

 

2. Konzervace paliva

Nezapomeňte na správnou úpravu paliva. Benzín obsahující ethanol může způsobit problémy s karburátorem nebo palivovými systémy. Je doporučeno do nádrže nalít kvalitní benzín s minimálním obsahem ethanolu a použít stabilizátor paliva. Tím se zabrání tvorbě usazenin a korozi uvnitř palivového systému.

 

3. Baterie

Baterie může trpět, pokud zůstane dlouhodobě nečinná. Buď motocykl pravidelně nastartujte a nechte jej na chvíli běžet, nebo odpojte baterii a uložte ji na chladném a suchém místě. Mějte na paměti, že při uskladnění na delší dobu může baterie ztratit náboj, takže bude třeba ji dobit před následným použitím.

 

4. Ochrana pneumatik

Nepodceňujte význam správné péče o pneumatiky. Motocykl by měl být uskladněn na mírně nadzvednutém povrchu, abyste zabránili deformaci pneumatik. Pneumatiky by měly být také čisté a suché. Některé motocykly mohou mít centrální stojan, což je ideální pro tuto situaci.

 

5. Uložení v suchém prostředí

Ideálním místem pro uskladnění motocyklu je suché a dobře větrané místo. Garáž je samozřejmě nejlepší možnost, ale pokud nemáte garáž, můžete zvážit zakoupení nepromokavého plachty, kterou můžete přes motocykl přehodit. Pokud nemáte na svůj stroj místo, rádi vám s uskladněním pomůžeme. 

 

6. Ošetření gumových částí

Kromě pneumatik je důležité také ošetřit gumové části motocyklu jako jsou hadice a těsnění. Na trhu jsou dostupné ochranné prostředky, které pomáhají udržet gumu pružnou a odolnou vůči vlivům počasí.

 

7. Zvednutí motocyklu

Pokud máte pod motocyklem vhodné zvedací zařízení, zvažte jeho použití, aby se předešlo deformaci pneumatik a aby se motocykl nestal hnízdem pro hlodavce.

 

8. Zimní údržba

I když bude motocykl uskladněn, nezapomeňte na pravidelnou kontrolu. Občas ho nastartujte, nechte ho běžet krátce a zkontrolujte, zda vše funguje správně. To vám umožní včasné odhalení a řešení problémů, které by mohly vzniknout během zimního období.

 

Uskladnění motocyklu na zimu vyžaduje pečlivou přípravu a pozornost k detailům. Správná péče během období mrazů vám umožní udržet váš motocykl v perfektním stavu a být připraven na září, kdy se znovu vypravíte na silnici.

 

Pokud chcete nechat vše v odborných rukou, neváhejte se na nás obrátit. 

Vylepšená Africa Twin a Africa Twin Adventure Sports pro rok 2024

Honda Motor Europe

Tisková zpráva, středa 4. října 2023, 10:00 SEČ

Více výkonu, více praktičnosti a nový vzhled pro modely Honda CRF1100L Africa Twin a CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Honda XRV650 Africa Twin vstoupila do Evropy poprvé před více než třiceti lety, a přestože stroj, který dnes nese toto jméno je od kol až po zrcátka zcela novým motocyklem, bezezbytku zdědil esenci a ducha toho, díky čemu si tehdejší originál získal takovou oblibu.

Byla to především rovnováha mezi výkonem a nízkou hmotností, která byla – stejně jako u nového modelu – hlavním důvodem atraktivity původního stroje. Díky svému jedinečnému atletickému vzhledu, příjemnému a dobře použitelnému motoru i schopnému a komfortnímu podvozku se CRF1000L Africa Twin osvědčila jako moderní univerzální stroj a získala si mimořádnou popularitu u dobrodruhů po celém světě, u lidí dojíždějících do zaměstnání i u víkendových výletníků. Od návratu na trh se strojů s názvem „Africa Twin“ prodalo přes 85 000 kusů.

 

V modelovém roce 2018 získala Africa Twin s manuální i dvouspojkovou převodovkou (DCT) elektronické ovládání plynu a 3 jízdní režimy, rozšířené možnosti systému nastavitelné kontroly trakce (Honda Selectable Torque Control – HSTC) i upravené sání a výfuk, které zlepšily odezvu motoru i jeho zvuk. Zároveň došlo k rozšíření platformy o novou verzi Africa Twin Adventure Sports, která kromě výše uvedených vylepšení nabídla lepší ochranu proti větru, delší dojezd díky větší nádrži, či delší zdvihy odpružení – což tento model opět posunulo směrem k dlouhým vyjížďkám.

 

Dalším přelomem ve vývoji modelu Africa Twin byl modelový rok 2020, do kterého tento stroj vstoupil s větším motorem o objemu 1084 cm3, jehož bylo dosaženo prodloužením zdvihu.

Cestovní schopnosti modelu CRF1100L Africa Twin Adventure Sports* byly ještě více posíleny díky volitelně dostupnému elektronicky nastavitelnému odpružení Showa Electronically Equipped Ride Adjustment (Showa EERA™).

 

Také verze CRF1100L Africa Twin byla kompletně přepracována, s důrazem na agresivní a kompaktní rallye styl a na ještě lepší vlastnosti při jízdě v terénu. Kromě vyššího výkonu a točivého momentu motoru je stroj výrazně lehčí – s ohledem na primární zásady stanovené jejím předchůdcem před mnoha lety. V roce 2022 model Africa Twin získal vylepšené nastavení převodovky DCT pro hladší ovládání při jízdě na 1. a 2. rychlostní stupeň a standardně montovaný hliníkový zadní nosič.

 

Modelový rok 2024 představuje další významný pokrok ve vývoji tohoto modelu díky novému elektronickému odpružení (ES), vyššímu točivému momentu motoru, dalším vylepšením převodovky DCT a bohatší výbavě, což ještě více zvyšuje atraktivitu již tak mimořádně žádaného a oblíbeného motocyklu.

 

Podrobné informace naleznete zde:

24YM CRF1100L Africa Twin

4YM CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Druhá narozeninová jízda za námi

Víkend se v Motosalonu Klokočka nesl ve znamení testovacích jízd, kterými jsme oslavili již druhý rok naší existence. 

 

15. a 16. září 2023 jste měli možnost si u nás vyzkoušet nejen stálice modelů Honda, ale i některé z letošních novinek jako Honda XL750 Transalp, o kterou byl velký zájem a z rezervačního kalendáře zmizela během několika dní. 

Účastníky jsme protáhli pestrou trasou po okolí dlouhou 35 km, která nabízela dostatek prostoru objevit jízdní vlastnosti strojů Honda.

 

Všem, kteří se zúčastnili děkujeme za příjemnou společnost.

 

Pokud jste testovací jízdy nestihli, nebo si jen chcete stroj otestovat na vlastní pěst, neváhejte se za námi zastavit na již známé adrese:

 

Karlovarská 814

Praha 6 - Řepy

Motosalon Klokočka Praha 6 - Řepy

 

 

Sezóna ještě rozhodně nekončí, takže stále stíháte vyrazit na nové mašině.

Spoustu zajímavých kousků najdete u nás se slevou. 

 

mceclip0-8

 

Oslavte s námi druhé narozeniny jedné stopy!

 

K dispozici pro vás budou nejen zavedené klasické modely, ale také nejnovější stroje, které značka Honda přinesla v letošním roce na trh.

Celkem se můžete těšit na 15 různých motocyklů a skútrů, které si budete moci vyzkoušet a porovnat.

Pokud zvažujete pořízení nového motocyklu či skútru, je to pro vás skvělá příležitost.

Naši odborníci budou k dispozici po celý den, aby vám poskytli informace, odpověděli na vaše dotazy a pomohli vám udělat to správné rozhodnutí.

 

KDY?

15. - 16. 9. 2023

 

KDE?

Motosalon Klokočka

Karlovarská, Praha 6 Řepy

 

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT?

Testování motocyklů probíhá skupinovou jízdou.

Délka jízdy je 40 minut.

Jízdy začínají v 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, poslední v 17:00 hodin.

Prosíme, dostavte se vždy nejpozději 30 minut před začátkem jízdy.

Bez rezervace není jízda možná, proto si testovací jízdu rezervujte co nejdříve.

Po příjezdu proběhne kontrola řidičského oprávnění k rezervovanému motocyklu. 

Na motocykl vás pustíme pouze v kompletním moto oblečení a potřebných bezpečnostních prvcích.

Připravte si prosím vratnou kauci ve výši 20.000,- Kč, ideálně v hotovosti.

NA OSOBU LZE REZERVOVAT MAXIMÁLNĚ 2 TESTOVACÍ JÍZDY.

 REZERVOVAT JÍZDU

Těšíme se na vás! 

 

Adéla Flašarová

Adéla Flašarová

Prodejkyně motocyklů HONDA

adela.flasarova@klokocka.cz +420 601 252 778
Viktor Nový

Viktor Nový

Prodejce motocyklů HONDA

viktor.novy@klokocka.cz +420 601 252 800

Jakub Rybín

Prodejce motocyklů HONDA

jakub.rybin@klokocka.cz +420 601 252 819
Jan Procházka

Jan Procházka

Servisní poradce motocyklů HONDA

jan.prochazka@klokocka.cz +420 601 252 812
Martin Zvonař

Martin Zvonař

Mechanik motocyklů HONDA

servis.moto@klokocka.cz
+420 222 197 127
Petr Rezek

Petr Rezek

Vedoucí provozovny motocyklů HONDA

petr.rezek@klokocka.cz +420 601 252 949

Kde nás najdete?

Karlovarská 814

Praha 6 - Řepy

Autosalon Klokočka Praha 6 - Řepy

 

5 položek celkem
Zpět do obchodu